Portál LEKAR.SK pribudol do nášho portfólia v roku 2014. Dôvod, prečo sme sa projektu začali venovať bol tento: sme presvedčení, že pacient má právo na relevantné a neskreslené informácie o svojom zdraví a zdravotnej starostlivosti, ktorá mu bola v minulosti poskytovaná. Čím viac týchto informácií pacient má, tým lepšie sa vie rozhodovať o budúcnosti svojho zdravia a zdravia svojich blízkych.

laptop

Preto sme sa rozhodli podporovať pacientov v získavaní a zdieľaní svojich skúseností, nie len s lekármi, ale aj medzi sebou, a síce myšlienka zbierať hodnotenia nebola na počiatku naša, spoločná skúsenosť ľudí je veľkou pridanou hodnotu pre každého človeka. Redizajnovali sme a re-implementovali sme portál tak, aby sme ho vedeli prepojiť s konkrétnymi zdrojmi informácií s jediným cieľom: vedieť naviazať hodnotenia pacientov na reálny výkon lekára, ktorý pacientovi zdravotnú starostlivosť poskytol.

Prvou lastovičkou sa stala Elektronická pobočka zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá poskytuje svojim klientom prehľad rôznych kľúčových informácií priamo v časti, kde si poistenci vedia prezerať svoje zdravotné záznamy. Okrem hodnotenia lekárov a ich výkonov sme portál začali rozširovať o odborné články, ktorých autormi sú konkrétni lekári a rôzni špecialisti. Týmto spôsobom sme otvorili ďalší komunikačný kanál: lekár tak môže radiť priamo svojim pacientom v online prostredí, čo oceňujú hlavne mladí ľudia. Obsah sa zameriava na bežné choroby so zreteľom na odbornosť a zrozumiteľnosť.

Funkcie portálu Lekar.sk:

  • vyhľadávať lekárov podľa odbornosti či miesta výkonu činnosti,
  • získať odborné informácie na vybrané témy,
  • ohodnotiť svojho lekára a jeho výkon,
  • zistiť overené trendy a novinky v medicíne.
mobily

Aktuálne pracujeme na mobilných aplikáciách.